|
|
|
2014
Make Every Dollar Count
President - Jim Farrington, Anchorage SD
President Elect - Robin Mullins, Fairbanks SD
Past President - (Ex-Officio) Laurie Olson, Kenai Peninsula Borough
SD
Executive Director -(Ex-Officio) Amy Lujan
Secretary - Mark Vink, Bering Strait SD
Treasurer - (Ex-Officio) Jenny Myhand, Lake and Peninsula Borough
SD
Seat A - Holly Holman, Unalaska City SD
Seat B - Rebecca Wright, Matanuska Susitna Borough, SD
Seat C - Martha Morgan, Kuspuk SD
Seat D - Cassee Olin, Sitka SD
Seat E - Melissa Bell, AK Dept of Ed and Early Development
Seat F - Carl Horn, Nenana City SD
2013
Leadership That Counts
President - Laurie Olson, Kenai Peninsula Borough SD
President Elect - Jim Farrington, Anchorage SD
Past President - Jenny Martens, Lower Yukon SD
Executive Director - Amy Lujan
Secretary - Robin Mullins, Fairbanks North Star SD
Treasurer - Lee Ann Andrew, Southwest Region Schools
Seat A - Holly Holman, Unalaska City SD
Seat B - Mark Vink, Bering Strait, SD
Seat C - Martha Morgan, Kuspuk SD
Seat D - Jimmy Love, Kenai Peninsula Borough SD
Seat E - Heidi Reichl, AK Dept of Ed and Early Development
Seat F - Susan Jolin, Anchorage SD
2012
40 Years of Success Through Networking
President - Jenny Martens, Lower Yukon SD
President Elect - Laurie Olson, Kenai Peninsula Borough SD
Past President - Luke Fulp, Mat-Su Borough SD
Executive Director - Amy Lujan
Secretary - Jim Farrington, Anchorage SD
Treasurer - Robin Mullins, Fairbanks North Star SD
Seat A - Lee Ann Andrew, Southwest Region Schools
Seat B - David Arp, Sitka School District
Seat C - Carl Horn, Nenana City SD
Seat D - Jimmy Love, Kenai Peninsula Borough SD
Seat E - Heidi Reichl, AK Dept of Ed and Early Development
Seat F - Susan Jolin, Anchorage SD
2011
Strength In Numbers
President - Luke Fulp, Kodiak Island Borough SD
President Elect - Jenny Martens, Lower Yukon SD
Past President - Laura Hylton, Lake & Peninsula Borough SD
Executive Director - Amy Lujan
Secretary - Laurie Olson, Kenai Peninsula Borough SD
Treasurer - Robin Mullins, Fairbanks North Star SD
Seat A - Lee Ann Andrew, Southwest Region Schools
Seat B - David Arp, Sitka School District
Seat C - Leslie O'Conner, Yukon Flats SD
Seat C - Cindy Reilly, Yukon-Koyukuk SD
Seat D - Jim Farrington, Anchorage SD
Seat E - Chad Stiteler, Anchorage SD
Seat F - Yodean Armour, Klawock City SD
2010
ALASBO-Everyone a Leader
President - Laura Hylton, Lake & Peninsula Borough SD
President Elect - Luke Fulp, Kodiak Island Borough SD
Past President - (Ex-Officio) Karen Goodwin, Northwest Arctic
Borough SD
Executive Director - (Ex-Officio) Amy Lujan
Secretary - Jenny Martens, Nome Public School
Treasurer - (Ex-Officio) Robin Mullins Fairbanks North Star SD
Seat A - Kim Johnson, Delta/Greely SD
Seat B - Mark Vink, Bering Strait SD
Seat C - Pamela Roope, Wrangell SD
Seat D - Jim Farrington, Anchorage SD
Seat E - Chad Stiteler, Anchorage SD
Seat F - Yodean Armour, Klawock City SD
2009
ALASBO Vision
President - Karen Goodwin, Northwest Arctic Borough SD
President Elect - Laura Hylton, Lake & Peninsula Borough SD
Past President (Ex-Officio), Cindy Reilly, Mat-Su Borough SD
Secretary - Luke Fulp, Kodiak Island Borough SD
Treasurer - Robin Mullins, Fairbanks North Star Borough SD
Seat A - Kim Johnson, Delta/Greely SD
Seat B - Mark Vink, Bering Strait SD
Seat C - Pamela Roope, Wrangell Public Schools
Seat D - James Farrington, Dept of Ed & Early Development
Seat E - Vacant
Seat F - Jenny Martens, Nome Public Schools
2008
ALASBO-The Next Generation
President - Cindy Reilly, Matanuska-Susitna SD
President Elect - Karen Goodwin, NW Arctic SD
Past President - Rene' Spracklen, Copper River SD
Executive Director - Duane Guiley
Secretary - Laura Hylton, Lake and Peninsula SD
Treasurer - Robin Mullins, Fairbanks North Star SD
Seat A - Laurie Olson, Kenai Peninsula Borough SD
Seat B - Luke Fulp, Kodiak Island SD
Seat C - Terrie Irwin, Matanuska-Susitna SD
Seat D - James Farrington, Dept. Ed & Early Development
Seat E - Eunice Boston, Anchorage SD
Seat F - Jenny Martens, Nome SD
2007
ALASBO Needs You!
President - Rene' Spracklen, Copper River SD
President Elect - Cindy Reilly, Matanuska-Susitna SD
Past President - Mike Fisher, Fairbanks North Star SD
Executive Director - Tammy White, CORE Inc.
Secretary - Karen Goodwin, Lower Yukon SD
Treasurer - Loreen Kramer, Copper River SD
Seat A - Laura Hylton, Lake and Peninsula SD
Seat B - Luke Fulp, Kodiak SD
Seat C - Heather Brown, Dept. Ed & Early Development
Seat D - Robin Mullins, Fairbanks North Star SD
Seat E - Laurie Olson, Kenai Peninsula Borough SD
Seat F - Chad Stiteler, Anchorage SD
2006
Team ALASBO-Educating Alaska
President - Elizabeth Frances, Dillingham SD
President Elect - Rene' Spracklen, Copper River SD
Past President - David Means, Juneau SD
Executive Director - Tammy White, CORE, Inc.
Secretary - Cindy Reilly, Matanuska-Susitna SD
Treasurer - Loreen Kramer, Copper River SD
Seat A - Laura Hylton, Lake and Peninsula SD
Seat B - Jenny Martens, Petersburg SD
Seat C - Heather Brown, Dept. Ed & Early Development
Seat D - Robin Mullins, Fairbanks North Star SD
Seat E - Laurie Olson, Kenai Peninsula Borough SD
Seat F - Chad Stiteler, Anchorage SD
2005
We are ALASBO
President - David Means, Ketchikan Gateway SD
President Elect - Elizabeth Frances, Southwest Region SD
Past President - Mike Fisher, Fairbanks North Star Borough SD
Executive Director - Tammy White, CORE, Inc.
Secretary - Larry Goode, Northwest Arctic Borough SD
Treasurer - Loreen Kramer, Copper River SD
Seat A - Cindy Reilly, Yupiit SD
Seat B - Rene' Spracklen, Copper River SD
Seat C - Heather Brown, Dept. Ed & Early Development
Seat D - Pam Chenier, Anchorage SD
Seat E - Laurie Olson, Kenai Peninsula Borough SD
Seat F - Chad Stiteler, Annette Island SD
2004
Facing Challenges - Forming Friendships
President - Mike Fisher, Fairbanks North Star
President Elect - David Means, Ketchikan Gateway
Past President - Betty Zabielski, Alaska Gateway
Executive Director - Tammy White, Yukon Koyukuk
Secretary - Amy Lujan, Nome
Treasurer - Loreen Kramer, Copper River
Seat A - Mindy Lobaugh, DOEED
Seat B - Katherine Vanover, Matanuska-Susitna
Seat C - Karen Goodwin, Lower Yukon
Seat D - Pam Chenier, Anchorage SD
Seat E - Elizabeth Frances, Southwest Region
Seat F - Vacant
2003
Our Professional Family
President - Betty Zabielski, Fairbanks North Star
President Elect - Mike Fisher, Ketchikan Gateway
Past President - Dave Jones, Alaska Gateway
Executive Director - Tammy White, Yukon Koyukuk
Secretary - John Sanbei, Juneau
Treasurer - Loreen Kramer, Copper River
Seat A - Mindy Lobaugh, DOEED
Seat B - Katherine Vanover, Matanuska-Susitna
Seat C - Karen Goodwin, Lower Yukon
Seat D - Amy Lujan, Nome Public Schools
Seat E - David Means, Ketchikan School District
Seat F - Harlan Harmon, NW Arctic Bor. SD
2002
Thirty Years of Dedication to Alaska's Youth
President - Dave Jones, Kodiak Island Bor. SD
President Elect - Betty Zabielski, Alaska Gateway Schools
Past President - John Sanbei, Juneau SD
Executive Director - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Secretary - Teresa Hickerson, Bering Strait SD
Treasurer - Holly Holman
Seat A - Mike Fisher, Fairbanks North Star
Seat B - Evelyn White, Annette Island SD
Seat C - Barbara Stocker, Sitka SD
Seat D - Amy Lujan, Nome Public Schools
Seat E - David Means, Ketchikan School District
Seat F - Harlan Harmon, NW Arctic Bor. SD
2001
Building A Strong Future
President - John Sanbei, Juneau SD
President Elect - Dave Jones, Elect Kodiak SD
Past President - Lucienne Harger, North Slope Bor. SD
Executive Director - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Secretary - Teresa Hickerson, Bering Strait SD
Treasurer - Holly Holman, Unalaska City SD
Seat A - Mike Fisher, Fairbanks North Star
Seat B - Evelyn White, Annette Island SD
Seat C - Barbara Stocker, Sitka SD
Seat D - Marie Wheeler, Southwest Region SD
Seat E - Betty Zabielski, Alaska Gateway
Seat F - Rose Stokes, Anchorage SD
2000
Making Our Voices Heard
President - Lucienne Harger, North Slope Bor. SD
President Elect - John Sanbei, Juneau SD
Past President - Tammy White, Yukon-Koyukuk SD
Executive Director - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Secretary - Patrick Hickey, Kenai Pen. Bor. SD
Treasurer - Holly Holman, Unalaska City SD
Seat A - Dave Jones, Kodiak SD
Seat B - Rose Stokes, Anchorage SD
Seat C - Teresa Hickerson, Bering Strait SD
Seat D - Marie Wheeler, Southwest Region SD
Seat E - Betty Zabielski, Alaska Gateway
Seat F - Arnold Galstad, NW Arctic Bor. SD
1999
Work Hard! Play Hard!
President - Tammy White, Alaska VOTEC
President Elect - Lucienne Harger, North Slope Bor.SD
Past President - Eddy Jeans, Department of Education
Executive Director - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Secretary - John Sanbei Secretary Juneau SD
Treasurer - Holly Holman, Unalaska City SD
Seat A - Dave Jones, Kodiak SD
Seat B - Rose Stokes, Anchorage SD
Seat C - Teresa Hickerson, Bering Strait SD
Seat D - Isabelle Harrington, Iditarod Area SD
Seat E - Patrick Hickey, Kenai Pen. Bor. SD
Seat F - Charlene Saunders, Cordova Public Schools
December 1998
Working Together!
President - Eddy Jeans, Department of Education
President Elect - Tammy White, Alaska VOTEC
Past President - Robert Shefchik, Fairbanks North Star Bor. SD
Executive Director - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Secretary - Holly Sager, Unalaska City SD
Treasurer - Lucienne Harger, North Slope Bor.SD
Seat A - John Sanbei, Juneau SD
Seat B - Marysia Ochej, Yukon-Koyokuk SD
Seat C - Jack Sherman, Mat-Su SD
Seat D - Isabelle Harrington, Iditarod Area SD
Seat E - Patrick Hickey, Kenai Pen. Bor. SD
Seat F - Charlene Saunders, Cordova Public Schools
April 1998
Making the Best Better
President - Robert Shefchik, Fairbanks North Star Bor. SD
President Elect - Eddy Jeans, Department of Education
Past President - Loreen Kramer, Copper River SD
Executive Director - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Secretary - Tammy White, Alaska VOTEC
Treasurer - Lucienne Harger, Yupiit SD
Seat A - John Sanbei, Juneau SD
Seat B - Marysia Ochej, Yukon-Koyokuk SD
Seat C - Jack Sherman, Mat-Su SD
Seat D - Chris Molina, Anchorage SD
Seat E - Amy Lujan, Kuspuk Schools
Seat F - Holly Sager, Unalaska City SD
1997
Are We Sucessful Yet?
President - Loreen Kramer, Copper River SD
President Elect - Robert Shefchik, Fairbanks North Star Bor. SD
Past President - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Executive Director - Tom Bibeau, Anchorage SD
Ex. Director/Secretary - Tammy White, Pribilof Island SD
Treasurer - Lucienne Harger, Yupiit SD
Seat A - Eddy Jeans, Department of Education
Seat B - Marysia Ochej, Southeast Island Schools
Seat C - Vacant
Seat D - Chris Molina, Anchorage SD
Seat E - Amy Lujan, Kuspuk Schools
Seat F - Holly Sager, Unalaska City SD
1996
Team ALASBO Leading the Way
President - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
President Elect - Loreen Kramer, Copper River SD
Past President - John Tongen, Valdez City Schools
Executive Director - Tom Bibeau, Anchorage SD
Secretary - Tammy White, Pribilof Island SD
Treasurer - Marie Laule, Anchorage SD
Seat A - Eddy Jeans, Department of Education
Seat B - Marysia Ochej, Southeast Island Schools
Seat C - Gary Christenson, North Slope Bor. SD
Seat D - Tom Bibeau, Anchorage SD
Seat E - Robert Shefchik, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat F - Tammy Stromberg, Kashunamuit SD
1995
Winners Thrive on Stress
President - John Tongen, Valdez City Schools
President Elect - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Past President - Dennis Niedermeyer, Lake & Pen. SD
Executive Director - Tom Freeman, Anchorage SD, Retired
Treasurer - Marie Laule, Anchorage SD
Seat A - Vacant
Seat B - Terrie Irwin, Yukon-Koyokuk SD
Seat C - Robert Shefchik, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat D - Tom Bibeau, Anchorage SD
Seat E - Loreen Kramer, Copper River SD
Seat F - Tammy Stromberg, Kashunamuit SD
1994
Professional Commitment - Let's Give a Little Back
President - Dennis Niedermeyer, Lake & Pen. SD
President Elect - John Tongen, Valdez City Schools
Past President - Barbara Martin, Fairbanks North Star Bor. SD
Executive Director - Walt Ramsey, Chugach SD
Treasurer - Marie Laule, Anchorage SD
Seat A - Walt Ramsey, Chugach SD
Seat B - Terrie Irwin, Yukon-Koyokuk SD
Seat C - Robert Shefchik, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat D - Loreen Kramer, Copper River SD
Seat E - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Seat F - Ted Leonard, Dillingham City Schools
1993
Taking Care of Business
President - Barbara Martin, Fairbanks North Star Bor. SD
President Elect - Dennis Niedermeyer, Lake & Pen. SD
Past President - Barbara Martin, Fairbanks North Star Bor. SD
Executive Director - Tom Wolfe, Anchorage SD
Secretary - Walt Ramsey, Chugach SD
Treasurer - Marie Laule, Anchorage SD
Seat A - Jack Sherman, Yukon-Koyokuk Schools
Seat B - John Tongen, Valdez City Schools
Seat C - Janet Stokesbary, Anchorage SD
Seat D - Loreen Kramer, Copper River SD
Seat E - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Seat F - Ted Leonard, Dillingham City Schools
1992
SYNERGISM
President - Barbara Martin, Fairbanks North Star Bor. SD
President Elect - Open
Past President - Laraine Glenn, Juneau SD
Executive Director - Tom Wolfe, Anchorage SD
Secretary - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Treasurer - Marie Laule, Anchorage SD
Seat A - Jack Sherman, Yukon-Koyokuk Schools
Seat B - John Tongen, Valdez City Schools
Seat C - Janet Stokesbary, Anchorage SD
Seat D - Walt Ramsey, Chugach SD
Seat E - Ron Pritchard, Mat-SU Bor. SD
Seat F - Dennis Niedermeyer, Lake & Pen. SD
1991
Challenges Abound
President - Laraine Glenn, Juneau SD
President Elect - Duane Guiley, Lower Kuskokwim Schools
Past President - Patti Carlson, Bering Strait Schools
Executive Director - Tom Bibeau, Anchorage SD
Secretary - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
Treasurer - Marie Laule, Anchorage SD
Seat A - Barbara Martin, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat B - Bill Spear, Nenana City Schools
Seat C - Tom Wolfe, Anchorage SD
Seat D - Walt Ramsey, Chugach SD
Seat E - Ron Pritchard, Mat-SU Bor. SD
Seat F - Vacant
1990
Providing Leadership in the 90's
President - Patti Carlson, Bering Strait Schools
President Elect - Joe Beckford, Sitka Bor. Schools
Past President - Gary Epperson, Mat-Su Bor. SD
Executive Director - Tom Bibeau, Anchorage SD
Secretary - Clara Langton, Nome City Schools
Treasurer - Marie Laule, Anchorage SD
Seat A - Barbara Martin, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat B - Bill Spear, Nenana City Schools
Seat C - Tom Wolfe, Anchorage SD
Seat D - Laraine Glenn, Juneau SD
Seat E - Duane Guiley, Lower Kuskokwim Schools
Seat F - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
1989
Preparing for the 90's
President - Gary Epperson, Mat-Su Bor. SD
President Elect - Patti Carlson, Bering Strait Schools
Past President - Melvin Greaves, Anchorage SD
Executive Director - Tom Bibeau, Anchorage SD
Secretary - Joe Beckford, Sitka Bor. Schools
Seat A - Bill Stookey, Delta/Greeley Schools
Seat B - Jocelyn Zwiefelhofer, Kodiak Island Bor. Schools
Seat C - Clara Langton, Nome City Schools
Seat D - Laraine Glenn, Juneau SD
Seat E - Duane Guiley, Lower Kuskokwim Schools
Seat F - Melody Douglas, Kenai Pen. Bor. SD
1988
Accepting The Challenges
President - Melvin Greaves, Anchorage SD
President Elect - McClain Easton, Fairbanks North Star Bor. SD
Past President - Marcy White, Copper River SD
Executive Director - Tom Bibeau, Anchorage SD
Secretary - Gary Epperson, Mat-Su Bor. SD
Seat A - Bill Stookey, Delta/Greeley Schools
Seat B - Jocelyn Zwiefelhofer, Kodiak Island Bor. Schools
Seat C - Clara Langton, Nome City Schools
Seat D - Patrick Ronan, Yukon-Koyokuk
Seat E - Joe Beckford, Sitka Bor. Schools
Seat F - Patti Carlson, Bering Strait Schools
1987
Facing Tough Times Together
President - Marcy White, Copper River SD
President Elect - Melvin Greaves, Anchorage SD
Past President - Tom Bibeau, Anchorage SD
Executive Director - Tom Bibeau, Anchorage SD
Secretary - Gary Epperson, Mat-Su Bor. SD
Seat A - McClain Easton, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat B - John Rogers, Northwest Arctic SD
Seat C - Guy Bellville, Anchorage SD
Seat D - Patrick Ronan, Yukon-Koyokuk
Seat E - Joe Beckford, Sitka Bor. Schools
Seat F - Patti Carlson, Bering Strait Schools
1986
Providing The Best
President - Tom Bibeau, Anchorage SD
President Elect - Marcy White, Copper River SD
Past President - Joyce Healey, Kodiak Island Bor. SD
Executive Director - Duane Oliphant, Anchorage SD
Secretary - Open
Seat A - McClain Easton, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat B - John Rogers, Northwest Arctic SD
Seat C - Guy Bellville, Anchorage SD
Seat D - Richard Swarner, Kenai Pen. Bor. SD
Seat E - Melvin Greaves, Anchorage SD
Seat F - Dennis Niedermeyer, Lake & Pen. SD
1985
Striving for Excellence
President - Joyce Healey, Kodiak Island Bor. SD
President Elect - Tom Bibeau, Anchorage SD
Past President - Martin Myhre, Southwest Region Schools
Executive Director - Guy Bellville, Anchorage SD
Secretary - Judy McHenry, Kuspuk SD
Seat A - Sophie George, St. Mary's SD
Seat B - Melvin Greaves, Anchorage SD
Seat C - Catherine Wilson, Alaska Gateway Schools
Seat D - Marie Keen, Mat-Su SD
Seat E - David Means, Ketchikan SD
Seat F - Vacant
1984
ALASBO in High Gear - Team Commitment
President - Martin Myhre, Southwest Region Schools
President Elect - Joyce Healey, Kodiak Island Bor. SD
Past President - Bill Haring, Delta/Greely SD
Executive Director - Guy Bellville, Anchorage SD
Secretary - Gary Christenson, North Slope Bor. SD
Seat A - Sophie George, St. Mary's SD
Seat B - Melvin Greaves, Anchorage SD
Seat C - Catherine Wilson, Alaska Gateway Schools
Seat D - Lloyd Stiassny, Dillingham City Schools
Seat E - Judy McHenry, Kuspuk SD
Seat F - Tom Bibeau, Anchorage SD
1983
We Got Class
President - Bill Haring, Delta/Greely SD
President Elect - Martin Myhre, Southwest Region Schools
Past President - Guy Bellville, Anchorage SD
Executive Director - Duane Oliphant, Anchorage SD
Secretary - Joyce Thompson, Kenai Pen. Bor. SD
Seat A - LaVerne Johnson, Southeast Island SD
Seat B - Tom Freeman, Anchorage SD
Seat C - Marcy White, Copper River SD
Seat D - Lloyd Stiassny, Dillingham City Schools
Seat E - Joyce Healey, Kodiak Island Bor. SD
Seat F - Tom Bibeau, Anchorage SD
1982
Continuing Our Professional Education
President - Guy Bellville, Anchorage SD
President Elect - Monty Hotchkiss, Mat-Su SD
Past President - John Rogers, Northwest Arctic SD
Executive Director - Duane Oliphant, Anchorage SD
Secretary - Joyce Thompson, Kenai Pen. Bor. SD
Seat A - LaVerne Johnson, Southeast Island SD
Seat B - Martin Myhre, Southwest Region Schools
Seat C - Marcy White, Copper River SD
Seat D - Bill Haring, Delta/Greely SD
Seat E - Vacant
Seat F - Robert Davis, Department of Education
1981
Managing Professionals
President - John Rogers, Northwest Arctic SD
President Elect - Guy Bellville, Anchorage SD
Past President - Duane Oliphant, Anchorage SD
Executive Director - Duane Oliphant, Anchorage SD
Secretary - Joyce Thompson, Kenai Pen. Bor. SD
Seat A - Judy Farrall, Southeast Island SD
Seat B - Richard Skinner, Kenai Pen. Bor. SD
Seat C - Joyce Healey, Kodiak Island Bor. SD
Seat D - Bill Haring, Delta/Greely SD
Seat E - Monty Hotchkiss, Mat-Su SD
Seat F - Robert Davis, Department of Education
1980
Cost Effective Professionals
President - Duane Oliphant, Anchorage SD
President Elect - John Rogers, Northwest Arctic SD
Past President - Richard Swarner, Kenai Pen. Bor. SD
Secretary - Jay Nolfi, Anchorage SD
Seat A - Judy Farrall, Southeast Island SD
Seat B - Richard Skinner, Kenai Pen. Bor. SD
Seat C - Joyce Healey, Kodiak Island Bor. SD
Seat D - Gary Swart, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat E - Delores Miller, Valdez City Schools
Seat F - Frank Hodapp, Anchorage SD
1979
A New Beginning
President - Richard Swarner, Kenai Pen. Bor. SD
President Elect - Duane Oliphant, Anchorage SD
Past President - Norman Rousey, Mat-Su SD
Secretary - Sharon Sturrock, Juneau SD
Seat A - John Rogers, Northwest Arctic SD
Seat B - R.V. McCarty, Nome City Schools
Seat C - Joyce Thompson, Kenai Pen. Bor. SD
Seat D - Gary Swart, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat E - Robert VanSlyke, Southwest Region SD
Seat F - Frank Hodapp, Anchorage SD
1978
Better Planning Means Progress
President - Norman Rousey, Mat-Su SD
President Elect - Richard Swarner, Kenai Pen. Bor. SD
Past President - Larry Baker, Anchorage SD
Secretary - Jill Wehling-Steorts, Nenana City Schools
Seat A - John Rogers, Northwest Arctic SD
Seat B - R.V. McCarty, Nome City Schools
Seat C - Joyce Thompson, Kenai Pen. Bor. SD
Seat D - Sharon Sturrock, Juneau SD
Seat E - George Maykowskyi, Valdez City Schools
Seat F - Duane Oliphant, Anchorage SD
1977
Challenges of a Changing Society
President - Larry Baker, Anchorage SD
President Elect - Norman Rousey, Mat-Su SD
Past President - Tom Freeman, Anchorage SD
Secretary - Marolyn Pedersen, Kodiak Island Bor. SD
Seat A - Sandra Yates, Craig City Schools
Seat B - Richard Swarner, Kenai Pen. Bor. SD
Seat C - Gary Swart, Fairbanks North Star Bor. SD
Seat D - Susan Jones, Ketchikan Gateway Bor.
Seat E - George Maykowskyi, Valdez City Schools
Seat F - Duane Oliphant, Anchorage SD
1976
The Spirit of 76
President - Tom Freeman, Anchorage SD
President Elect - Larry Baker, Anchorage SD
Past President - Tom Freeman, Anchorage SD
Secretary - Marolyn Pedersen, Kodiak Island Bor. SD
Seat A - Sandra Yates, Craig City Schools
Seat B - Richard Swarner, Kenai Pen. Bor. SD
Seat C - Gary Swart,C Fairbanks North Star Bor. SD
Seat D - Phyllis Mason
Seat E - Bill Hogan
Seat F - Russ Knodel
1975
Alaska School Business In The Lead
President - Tom Freeman, Anchorage SD
1974
Alaska School Business On The Move
President - Tom Freeman, Anchorage SD
|
|